Pewnie wielu rodziców z wielkim rozrzewnieniem wspomina ten moment, kiedy to z energią szykowało się do obozów wędrownych z dużym plecakiem. Kto by w tamtych czasach pomyślał o walizkach?! Czasy się zmieniły. Walizki towarzyszą na każdym kroku. Na obóz można wysłać już własne dzieci, z ciekawością wypatrując zdjęć, jakie przesyłane będą na smartfonach. Dorośli chcący ciekawie zaplanować czas swoim dzieciom, mogą postawić na obóz żeglarski 2023.

Obóz żeglarski dla młodzieży i dla młodszych dzieci

Wspominając obóz żeglarski na pewno należy od razu powiedzieć, że za każdym razem trzeba spojrzeć na to dla kogo jest on przeznaczony. Chodzi bowiem o to, że są te, dedykowane dla młodszych pociech, do ok. 12 roku życia, gdzie dzieci zapoznają się dosłownie tylko z podstawami, bez szans na zdobycie jakichkolwiek patentów.

Jest także obóz żeglarski Mazury dla dzieci od 14 do 17 roku życia, kiedy to młodzi adepci mają szansę na to, aby zdobyć jeden z podstawowych patentów.

Dla kogo są obozy żeglarskie?

Obóz żeglarski dla dzieci i dla młodzieży dedykowany jest dla wszystkich. Granice wiekowe zostały już wymienione. Czy jednak każdy będzie w stanie odnaleźć się w takim miejscu? Na takie pytanie nigdy tak naprawdę nie da się odpowiedzieć. Dużo zależy od samego dziecka. Od jego chęci i zapału. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że – w szczególności, jeżeli chodzi o młodzież – może to być nie lada wyzwanie. Tym bardziej że nocują oni na co dzień w kajutach jachtów. Jednak, wbrew pozorom, młodzi ludzie lubią, kiedy stawia się przed nimi takie właśnie wyzwania. 

Na pewno każdy rodzic musi przedyskutować z dzieckiem to, czy taka forma wyjazdu będzie mu odpowiadać. Nawet nie ma co własnej latorośli zmuszać, jeżeli żeglarstwo nie jest tym, co będzie mu odpowiadać.

Aktywne spędzenie czasu

Róża Wiatrów to jeden z organizatorów, który ma spore doświadczenie, jeżeli chodzi o taką formę wyjazdów. Od wielu lat znajdują się na rynku i zapraszają do tego, aby zapisać do nich swoje dzieci. Tym bardziej że każdego dnia dzieci będą mogły aktywnie zaplanowany czas. Co to dokładnie oznacza? Będą go spędzać na różne sposoby. Duża część związana będzie z żeglowaniem (nauką, nabywaniem nowych umiejętności).

Nie zabraknie jednak czasu także na inne przyjemności (np. zabawy w gronie rówieśników, plażowanie, kąpiele wodne) – w szczególności, jeżeli chodzi o mniejsze dzieci. Dzięki temu można być pewnym tego, że każdy uczestnik obozu, wróci z wypoczynku radosny i uśmiechnięty.Author

Comments are closed.