Ultradźwięki to technologia wykorzystywana w wielu zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii na różne sposoby. Znalazła również swoje zastosowanie podczas procedury liposukcji. Wykorzystanie ultradźwięków pozwoliło na udoskonalenie tego zabiegu i zmniejszenie ryzyka powikłań. Liposukcja kawitacyjna to nowoczesny sposób na trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry. Wyjaśniamy, na czym polega ta metoda.
Czym charakteryzuje się liposukcja kawitacyjna?
Liposukcja to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z danego obszaru poprzez jej odessanie. Energia ultradźwiękowa zastosowana w liposukcji kawitacyjnej, wykorzystywana jest do precyzyjnego oddzielenia tkanki tłuszczowej od otaczających ją innych tkanek. Dzięki temu ryzyko skutków ubocznych zmniejsza się, a pacjent może stosunkowo szybko powrócić do codziennych aktywności.
Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie, liposukcja kawitacyjna to zabieg wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w skórze, przez które wprowadza się sondę, emitującą ultradźwięki. Trafiają one bezpośrednio do tłuszczu, gdzie odseparowują komórki tłuszczowe od pozostałych struktur. Ultradźwięki przekształcają tkankę tłuszczową w emulsję, która następnie odsysana jest za pomocą specjalnej pompy.
Zabieg liposukcji ultradźwiękowej trwa około 2-5 godzin. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni i wymaga noszenia specjalnego ubranka uciskowego. Eksperci zalecają również wykonywanie regularnych masaży limfatycznych, które przyspieszają powrót do pełnej sprawności i wspomagają modelowanie ciała.
Zalety zastosowania ultradźwięków podczas wyszczuplania
Zabiegi ultradźwiękowe zyskują coraz większą popularność w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zawdzięczają to swoim właściwościom:
- wpływają na zmniejszenie inwazyjności zabiegu – mniejsze ryzyko wystąpienia powikłań po liposukcji, krótsza rekonwalescencja w porównaniu do klasycznego zabiegu;
- pobudzają przebudowę kolagenu w skórze, czego efektem jest jej obkurczenie i poprawa napięcia;
- pozwalają na zachowanie wysokiej jakości pobieranej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu można ją wykorzystać ponownie w celu wypełnienia lub powiększenia innego obszaru ciała (tzw. lipotransfer lub przeszczep tkanki tłuszczowej).
Jakich efektów można spodziewać się po liposukcji ultradźwiękowej?
Dzięki zastosowaniu ultradźwięków liposukcja kawitacyjna pozwala nie tylko na odessanie tłuszczu, ale też na ujędrnienie skóry i wymodelowanie ciała. Nie należy jednak traktować liposukcji kawitacyjnej jako metody odchudzania. Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób otyłych. Osoby, które mają problem z nadmierną masą ciała, powinny najpierw uporać się z nadwagą. Liposukcja kawitacyjna jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z prawidłową masą ciała, które zmagają się z depozytami tkanki tłuszczowej w niektórych tylko miejscach, np. na brzuchu, ramionach, udach czy pośladkach.
Liposukcja kawitacyjna daje trwałe rezultaty – raz usunięte komórki tłuszczowe już się nie odbudują. Należy jednak pamiętać, że pod wpływem złych nawyków żywieniowych lub małej ilości ruchu, tłuszcz może zacząć się gromadzić w innych obszarach, co może prowadzić do dysproporcji sylwetki. Dlatego, zabieg liposukcji kawitacyjnej powinien iść w parze ze zmianą stylu życia.
W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/
Comments are closed.