Mikrodermabrazja diamentowa to jeden z zabiegów, służących do mechanicznego złuszczania naskórka. Jego celem jest dokładne oczyszczenie skóry i pobudzenie jej do odnowy. Mikrodermabrazja diamentowa działa korzystnie na wiele problemów skórnych, ale wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Dowiedz się więcej na temat tego popularnego zabiegu oczyszczającego.

Mikrodermabrazja diamentowa – co to za zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa polega na kontrolowanym złuszczaniu wierzchnich warstw martwego naskórka. Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony Pacjenta. Można wykonać ją zaraz po wstępnej konsultacji i wykluczeniu przeciwwskazań. Pierwszy etap to głębokie oczyszczenie skóry za pomocą głowicy wyposażonej w diamentowe pierścienie. Wszelkie zanieczyszczenia zasysane są przez filtr urządzenia. Kolejnym krokiem jest aplikacja substancji aktywnych o działaniu: nawilżającym, oczyszczającym, przeciwstarzeniowym lub rozjaśniającym. Dzięki wstępnemu dogłębnemu oczyszczeniu skóry, składniki odżywcze trafiają od razu do głębokich warstw tkanki.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa na skórę twarzy?

Mikrodermabrazja diamentowa pozwala na oczyszczenie i wygładzenie skóry, redukcję rozszerzonych porów i wyrównanie kolorytu cery. Zabieg ten polecany jest również jako metoda redukcji blizn potrądzikowych i rozjaśniania przebarwień. Eksperci z Estell w Domu Mody Klif – klinika medycyny estetycznej polecają mikrodermabrazję diamentową osobom, które zmagają się z takimi problemami, jak: trądzik, łojotok, zaskórniki, rogowacenie okołomieszkowe, blizny, przebarwienia oraz szorstki i przesuszony naskórek.

Zastosowanie mikrodermabrazji diamentowej na dojrzałą skórę prowadzi do spłycenia zmarszczek i odmłodzenia twarzy. Podczas mechanicznego złuszczania naskórka stymulowane są naturalne procesy tkankowe – poprawie ulega mikrokrążenie, pobudzona zostaje produkcja włókien kolagenowych i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry. Jednocześnie substancje zastosowane na koniec zabiegu odżywiają i nawilżają skórę. Efekty są naturalne i utrzymują się długotrwale.

Skóra po zabiegu jest silnie zaczerwieniona i potrzebuje czasu, aby odzyskać dobrą kondycję. Przez kilkanaście dni po zabiegu trzeba unikać ekspozycji skóry na słońce, nie opalać się w solarium i nie kąpać w basenie z chlorowaną wodą. Po wyjściu z domu konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV. Dla uzyskania pożądanych efektów wykonuje się serię od 4 do 6 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Dokąd wybrać się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej powinien zostać wykonany przez doświadczonego kosmetologa. Z takiego zabiegu można skorzystać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej – znajdziesz je na stronie Find Beauty Expert. Profesjonalizm wykonania zabiegu ma istotny wpływ na jego przebieg, bezpieczeństwo i skuteczność. Kosmetolog musi dobrać urządzenie oraz intensywność jego działania do leczonego problemu i wrażliwości skóry. Nowoczesne urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej umożliwiają przeprowadzenie zabiegu praktycznie przy każdym typie skóry. 

Author

Comments are closed.