Ubezpieczenie szkolne to temat często podnoszony przez rodziców i opiekunów dzieci. Wybór konkretnej polisy może zająć nieco czasu, gdyż różnią się one od siebie zakresem ochrony, kwotami gwarantowanymi. Jak wybrać najlepszą polisę? Czy musimy kupować ją w szkole dziecka?

Czy ubezpieczenie szkolne jest polisą obowiązkową?

W pierwszych dniach nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych pojawia się możliwość zakupu ubezpieczenia szkolnego dla dziecka. Wielu rodziców nie wie, że jest to opcja dobrowolna i że mogą oni sami wybrać rodzaj polisy i ubezpieczyciela. Szukając najlepszej opcji ubezpieczeniowej dla dziecka, przede wszystkim powinno zwracać się uwagę na gwarantowaną kwotę ubezpieczenia oraz zakres odpowiedzialności, który ponosi ubezpieczyciel. Wysokość składki polisy zależeć będzie zarówno od zakresów finansowych sumy ubezpieczeń, jak i tego, czy polisa jest w wersji podstawowej czy też może rozszerzonej. W przypadku rozszerzonej ochrony gwarantowana jest pomoc w zakupie sprzętów ortopedycznych czy okularów, ale też pomoc psychologiczna dla dziecka po nieszczęśliwym wypadku. Ubezpieczenie szkolne zakupić można bezpośrednio w biurze ubezpieczeniowym, jak i online. To wygodne i chętnie wykorzystywane rozwiązanie.

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie szkolne i w jaki sposób działa?

Ubezpieczenie szkolne dedykowane jest przede wszystkim dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży i studentom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by objąć nim również dzieci tuż po narodzeniu. Trzeba pamiętać, że górną granicą wiekową dla tego ubezpieczenia jest 26 lat. Ubezpieczenie szkolne to polisa roczna – chroni ona dziecko zarówno w szkole, jak i podczas wakacji. Warto także wiedzieć, że tego typu ochrona działa zarówno w czasie zajęć i wycieczek szkolnych, ale i zabaw po szkole, wyjazdów na wakacje z rodzicami.

 

 

Author

Comments are closed.