Ubezpieczenie motocykla to najlepszy sposób na to, by chronić swoje mienie. W Polsce konieczne jest wykupienie polisy OC, to jednak nie jedyna opcja, która czeka na kierujących motocyklami i samochodami. Czy warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie motocykla? Jakie są opcje?

Ubezpieczenie motocykla w formie OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązkowa polisa, którą zobowiązani są wykupić wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych. Polisa pozwala chronić mienie i zdrowie innych użytkowników drogi. Brak polisy sprawia, że sprawca kolizji musi opłacić uszkodzenia z własnej kieszeni. Najczęściej sprzedawane ubezpieczenie motocykla to polisa roczna, istnieje jednak możliwość wykupienia polisy OC krótkoterminowej – jest to możliwe np. podczas rejestracji zakupionego motocykla.

Dodatkowa ochrona – ubezpieczenie motocykla AC i Assistance

Aby lepiej chronić własny motocykl, warto postawić na dodatkowe ubezpieczenie motocykla. Najpopularniejszą polisą jest bez wątpienia polisa AC, czyli autocasco, która daje szeroki zakres ochrony oraz możliwość wybrania interesującego pakietu. AC chroni przede wszystkim przed finansowymi skutkami kradzieży, uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia motocykla. Dodatkowe opcje to ochrona przed szkodami parkingowymi – czyli w czasie, kiedy nasz motocykl się nie porusza. W ramach ubezpieczenia AC możliwe jest likwidowanie szkody w dwóch wariantach: serwisowym lub kosztorysowym.

Ubezpieczenie motocykla może być dedykowane również dla osób często podróżujących. Assistance to pomoc w drodze, kiedy motocykl ulegnie awarii. W ramach assistance możliwe jest holowanie motocykla do najbliższego warsztatu, jak również skorzystanie z maszyny zastępczej. Wśród dodatkowych ubezpieczeń, warto również zwrócić uwagę na możliwość ubezpieczenia akcesoriów motocyklowych: kasku, kombinezonu, rękawic, ale też bagaży.

Author

Comments are closed.