Czy nowoczesna kuchnia z czarnym blatem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. To jedna z najchętniej wybieranych opcji. Warto uwagę poświęcić samemu blatowi, aby mieć pewność, że nie trzeba będzie zmieniać go co kilka miesięcy.

Nowoczesna kuchnia z czarnym blatem – dobry materiał wykonania

To chyba jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ decyduje o jego trwałości. Warto również pamiętać, że dany materiał to również odpowiednie środki pielęgnacji, które pomogą w doprowadzeniu całości do czystości. W sprzedaży można spotkać blaty kuchenne wykonane z czarnego marmuru. Jest to jednak opcja ulegająca bardzo szybko zabrudzeniu, dlatego też może lepiej postawić na czarny granit. Na dodatek jest to materiał nieco tańszy. Do wyboru są czarne laminaty. Ich cena jest zdecydowanie niższa, dlatego też na ich zakup może pozwolić sobie zdecydowana większość osób. 

Jak czyścić czarny blat?

Nowoczesna kuchnia z czarnym blatem, wykonanym z marmuru, to dobra propozycja. Należy jednak pamiętać o tym, że marmur szybko wchłania płyny. Trzeba je natychmiast wycierać, jeżeli ktoś nie chce osłabić konstrukcji samego blatu. Marmur należy również systematycznie impregnować. Granit nie poddaje się działaniu wody. Można być więc pewnym tego, że nie będzie tak szybko nasiąkał wodą. Laminaty nie wymagają systematycznej konserwacji, a do tego są bardzo łatwe w czyszczeniu. Należy również nadmienić to, że są one odporne na wilgoć, jak również na wysokie temperatury. Jak więc widać – blaty trzeba dobierać względem własnych wymagań. 

 

Author

Comments are closed.