Nie musimy jechać do dalekiej Italii, aby zasmakować włoskiego dolce vita. Dzisiaj włoski klimat odtworzymy we własnym ogrodzie lun ba tarasie. Taras w stylu włoskim to jeden z chętniej wykorzystywanych trendów. Aby stworzyć takie miejsce konieczne są zarówno odpowiednie meble, dodatki, jak i zieleń wokół nas. Od czego zacząć?

Jakie elementy wybrać na nasz taras w stylu włoskim?

Zanim rozpoczniemy poszukiwanie mebli i dodatków warto zastanowić się, co wyróżnia taras w stylu włoskim. Takie przestrzenie odznaczają się prostotą, wykorzystaniem naturalnych materiałów, ulubionych roślin. Podstawą niech będzie elegancki stół drewniany – naturalne, lite drewno doskonale sprawdzi się we włoskich aranżacjach, a sam stół będzie punktem centralnym strefy wypoczynkowej. Stoły drewniane to dzisiaj najczęściej konstrukcje oparte na lekkich, aluminiowych stelażach, gdzie blat wykonany jest z drewna teakowego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby wybrać stół wykonany w całości z litego drewna. W obu przypadkach pamiętajmy o tym, że drewno będzie wymagało odpowiedniej konserwacji raz na jakiś czas. Do stołu wybierzmy wygodne fotele – wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj fotele technorattanowe, które nie tylko zapewniają wygodę, ale również doskonale uzupełniają przestrzeń we włoskim stylu. 

Taras w stylu włoskim – wybieramy dodatki

Taras w stylu włoskim to przede wszystkim ciekawe, ale i funkcjonalne dodatki. Podstawą niech będą duże donice, w których zasadzimy lawendę, ale i drzewka laurowe czy cytrynowe. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie sadzonek ziół, które później możemy wykorzystywać podczas gotowania! Warto również pomyśleć o kocach i pledach, które nie tylko podniosą nasz komfort, ale też znacząco urozmaicą przestrzeń wypoczynkową i nadadzą jej charakteru. 

Author

Comments are closed.