Smaczne i wartościowe potrawy bez trudu przygotujemy we własnym domu – istotne jest jednak nie tylko to, jakie produkty spożywcze wybieramy, ale też to, w jaki sposób następuje ich obróbka cieplna. Czy wiesz, że odpowiednie garnki mogą znacząco poprawić jakość codziennych posiłków? Jakie garnki wybrać do własnej kuchni?

W poszukiwaniu najlepszych garnków

Jakie garnki wybrać, aby były one gwarancją znacznie lepszych posiłków? Wśród licznych propozycji topowych producentów warto zwrócić uwagę na garnki tworzone ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, wysokie temperatury czy na rdzę. Warto również przyjrzeć się dokładnie budowie takich garnków: w ich dnach topowi producenci umieścili specjalistyczne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dyski pozwalają na znacznie szybsze przygotowanie dań, oszczędność energii. Uwagę przyciągają również uchwyty i rączki – są one zazwyczaj profilowane, aby móc wygodnie podnosić czy przenosić garnki i patelnie. Producenci chętnie wykorzystują materiały antypoślizgowe, aby zwiększyć bezpieczeństwo codziennego użytkowania. 

Dodatki do garnków

Jak jeszcze producenci uzupełniają oferowane przez siebie komplety? Z pewnością warto zwrócić uwagę na pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem. Pokrywki idealnie przylegają do rantów garnka, pozwalając na bezpieczne i szybsze gotowanie. Dodatkowo garnki uzupełniane są również cedzakami, lejkami oraz wewnętrznymi miarkami do odmierzania płynów. Garnki oferowane są w kompletach składających się z kilku lub kilkunastu elementów – z pewnością dobierzemy komplet dopasowany do naszych potrzeb. 

Author

Comments are closed.