Podróżowanie z przyczepą kempingową to dla wielu osób najlepszy sposób na spędzenie wakacji. Warto jednak pamiętać, że konieczne jest ubezpieczenie przyczepy kempingowej, mimo, że nie posiada ona własnego silnika. Jak w praktyce wygląda kupno ubezpieczenia OC dla przyczepy?

Dlaczego ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe?

Zgodnie z polskimi przepisami, każdy pojazd poruszający się po polskich drogach musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Przyczepa kempingowa nie jest wyjątkiem – warto wiedzieć, że przyczepa kempingowa określana jest jako pojazd drogowy bez własnego silnika, ciągnięty przez drugi pojazd z silnikiem. Ubezpieczenie przyczepy kempingowej jest obowiązkowe, tak samo jak w przypadku klasycznych pojazdów – i nie ma od tej zasady wyjątku. Przyczepa porusza się po drogach, dlatego tak samo jak inne pojazdy może stanowić zagrożenie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwoli na ochronę interesów innych użytkowników drogi – polisa pozwoli na wypłacenie poszkodowanym w kolizjach czy wypadkach środków na leczenie czy naprawę samochodu.

W jakich przypadkach ważne jest ubezpieczenie przyczepy kempingowej?

Przyczepa kempingowa może stanowić zagrożenie na drodze – najprostszym przykładem jest sytuacja, w której odczepia się ona od samochodu w czasie jazdy. Może wtedy uszkodzić inne samochody oraz stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu. Również manewrowanie na parkingach samochodem z przyczepą może przyczynić się do uszkodzenia innych pojazdów. Okazuje się, że również w czasie postoju przyczepa może być problematyczna – źle zaciągnięty hamulec czy też ustawienie jej na nierównym podłoży może spowodować jej stoczenie i uderzenie w inne samochody. Szukając ubezpieczenia OC dla przyczepy kempingowej, warto dać sobie nieco czasu i znaleźć ofertę o najlepszej cenie.

 

 

Author

Comments are closed.