Szukając sprawiedliwości związane z miejscem pracy czy też kwestiami rodzinnymi coraz częściej decydujemy się na to, aby dociekać swoich praw w sądzie. Kiedy konieczne jest stawienie się na rozprawie warto rozważyć obecność adwokata, który będzie stał po naszej stronie. Gdzie znaleźć adwokata? Jakie cechy powinien posiadać doświadczony adwokat?

Dobry adwokat – czyli kto?

Czym charakteryzuje się dobry adwokat? Szukając specjalisty by reprezentował nas podczas rozprawy sądowej przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby był to specjalista w swojej dziedzinie. Decydując się na rozwód wybierzmy adwokata biegłego w sprawach rodzinnych, szukając pomocy podczas walki z nieuczciwym pracodawcą wybierzmy adwokata, którego specjalnością jest prawo pracy. Szukając adwokata warto zapytać bliskich czy znajomych, czy mogą kogoś polecić – to znacznie skróci nam czas poszukiwania specjalisty. Warto też wybrać adwokata, który swoje usługi świadczy w mieście, w którym mieszkamy – w ten sposób wszelkie kontakty będą ułatwione. 

Dobry adwokat to przede wszystkim specjalista w swojej dziedzinie, który na bieżąco śledzi zmiany w prawie i orientuje się w kwestiach z nim związanych. Podczas pierwszego spotkania prawnik musi dokładnie zaznajomić się z naszą sytuacją prawną i bezstronnie ją ocenią – na tej podstawie możliwe będzie ocenienie naszych szans przed sądem – wyjaśnia kancelaria adwokat-katowice.info.pl.

Jakie są zadania adwokata?

Podstawowym zadaniem adwokata jest reprezentowanie nas w sądzie oraz dbanie o nasze dobre imię. Adwokat będzie składał w naszym imieniu wnioski formalne, tworzył odpowiednie pisma i dbał o to, aby możliwe było osiągnięcie wcześniej zamierzonych celów. Adwokat odwiedzie nas również przed podejmowaniem kroków, które mogą zaszkodzić naszej sytuacji prawnej. 

Author

Comments are closed.