Kupno obrączek jest jednym z najważniejszych etapów przedślubnych przygotowań. Symbol miłości łączącej dwoje ludzi powinien towarzyszyć zakochanym przez całe życie. Ważne jest, aby obrączki były ponadczasowe, eleganckie i solidne. Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas wybierania obrączek? Jaki model będzie najtrwalszy? Sprawdź!

Złote obrączki ślubne – klasyka gatunku

Absolutnym klasykiem wśród obrączek są modele ze złota – solidnego, efektownego metalu szlachetnego dostępnego w kilku kolorach. W sklepach jubilerskich znajdziemy produkty o zróżnicowanych próbach. Najtańszą, ale zarazem najmniej trwałą opcją są obrączki klasy 333. Stop zawierający jedynie 33,3% czystego złota jest stosunkowo miękki, wykazuje niewielką odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie oraz często oksyduje (ciemnieje) pod wpływem użytkowania. Ponadto, biżuteria z wieloma domieszkami u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne. Znacznie lepiej sprawdzą się obrączki klasy 585. Stopy zawierające 58,5% złota są najbardziej popularne w jubilerstwie. Stanowią złoty środek między szlachetnością a doskonałymi parametrami. Aby poprawić właściwości fizyczne i chemiczne biżuterii, producenci dodają do stopu  cynk, miedź, pallad, nikiel, rzadziej platynę i srebro.

Konstrukcja

Nowoczesne obrączki wykonywane są metodą bezszwową. Pozbawione łączenia po wewnętrznej stronie pierścionki mają idealny, okrągły kształt, są trwałe i można w przyszłości je  poszerzać bez obaw, że pękną.

Termin kupna

Pamiętaj o tym, że obrączek nie kupuje się „od ręki”. Na wyprodukowanie pierścionków o odpowiednim rozmiarze i wzorze należy czekać nierzadko kilka tygodni. Nie zamawiaj obrączek na ostatnią chwilę. Aby uniknąć stresu, wybierz się do salonu jubilerskiego odpowiednio wcześnie.

 

 

 

Author

Comments are closed.