Wygoda i komfort podczas treningów jeździeckich są kluczowe, aby zachować bezpieczeństwo w siodle. Decydując się na rozpoczęcie treningów jeździeckich, warto zastanowić się nad skompletowaniem odpowiedniego stroju. Poza niezbędnym kaskiem do jazdy konnej możemy również wybrać oficerki jeździeckie.

Jak tworzone są oficerki jeździeckie?

Nowoczesne oficerki jeździeckie to klasyczne buty jeździeckie w nowej odsłonie. Buty takie sięgają pod kolano – wysoka cholewka ma za zadanie chronić piszczele i łydki zarówno przed urazami, jak i zabrudzeniem. Oficerki jeździeckie to zazwyczaj buty wykonane z naturalnej skóry licowej – tworzywo to jest niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie, ważne jest jednak, aby regularnie poświęcać czas na jego konserwację. Dzięki pastowaniu i czyszczeniu oficerki jeździeckie na długi czas zachowają doskonały wygląd. Oficerki jeździeckie dostępne są w wielu opcjach: buty mogą posiadać wyłącznie zamek błyskawiczny lub też zamek połączony z systemem sznurowania, co dodatkowo nadaje butom elegancji. Podeszwy w oficerkach tworzone są z materiałów syntetycznych, odpornych na ścieranie, wilgoć. Niewielki obcas pozwala na stabilniejsze utrzymywanie się w strzemionach, co znacząco przekłada się na wyższy komfort jazdy.

Jak mierzyć oficerki jeździeckie?

Aby mieć pewność, że wybrane przez nas oficerki jeździeckie będą odpowiednie, konieczne jest ich przymierzenie i określenie stopnia dopasowania. Mierzymy zawsze w bryczesach i skarpetach, aby możliwe było zmierzenie rozmiarów łydki. Najlepszym sposobem na mierzenie oficerek jest zgięcie kolan pod kątem 90 stopni podczas pozycji siedzącej. W ten sposób łatwo określić, czy wybrany model nie sięga zbyt wysoko kolana. Pomiary wysokości i szerokości łydki pozwolą na dobranie idealnego modelu. Warto pamiętać, że rozmiary różnych producentów mogą minimalnie różnić się od siebie.

 

 

 

Author

Comments are closed.