Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, zgodnie z przepisami prawa. Zakres ochrony jest taki sam dla wszystkich, ale cena już nie. Od czego uzależniona jest składka? Oto kilka najważniejszych informacji, które przydadzą się każdemu właścicielowi pojazdu mechanicznego.

Tanie czy drogie ubezpieczenie OC?

Nigdy tak naprawdę nie można być pewnym tego, ile się dokładnie zapłaci, dopóki ktoś faktycznie nie będzie chciał takiej ochrony kupić. Wszystko bowiem zależne jest od tego, z jakim kierowcą ma się do czynienia. Pod uwagę brana jest bezszkodowa jazda lub jej brak. Aby móc ustalić wysokość składki, najlepiej udać się do agenta ubezpieczeniowego lub też skorzystać z pomocy kalkulatora w internecie. Dzięki temu każda osoba dowie się, czy będzie miała do czynienia z tanim, czy też drogim OC na swój pojazd mechaniczny.

Co jest brane pod uwagę?

Wyceniając ubezpieczenie OC, towarzystwa biorą pod uwagę takie czynniki, jak:

  • wiek właściciela,
  • liczba lat spędzonych za kierownicą,
  • historia szkodowości,
  • miejsce zamieszkania,
  • stan cywilny.

Może i niektóre z tych czynników wydają się absurdalne, ale nikt nie jest w stanie ich zmienić. Tym bardziej, że chociaż niepisane, obowiązują już od bardzo długiego czasu. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Aby mieć pewność co do tego, że zostanie wybrana dobra i względnie tana oferta ubezpieczeniowa, należy wybrać się do takiego agenta, który reprezentuje przynajmniej kilka towarzystw. To on wtedy wybierze coś, co będzie dopasowane do potrzeb klienta i jego samochodu.

Author

Comments are closed.