Miłośnicy letnich wakacji nad Morzem Bałtyckim zwykle mają ulubione miejsca, do których powracają każdego roku. Jednym z takich miasteczek, które raz odwiedzone jak magnez przyciągają ponownie jest bez wątpienia Świnoujście. O niezwykłości miasta świadczy jego położenie i bliskość szerokiej, piaszczystej plaży.

Położenie i atrakcje

Świnoujście leży na dwóch bałtyckich wyspach, Wolin i Uznam, tuż przy granicy z Niemcami. Dwie części miasta rozdziela wpadająca do morza rzeka Świna, której to miasto zawdzięcza swoją nazwę. Wyspy znajdują się pomiędzy Zalewem Szczecińskim a Morzem Bałtyckim. Niezwykła przyroda tego miejsca jest chroniona w postaci Wolińskiego Parku Narodowego.

Malownicze położenie zachęca do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. A w Świnoujściu jest ich naprawdę dużo, rozpoczynając od korzystania z uroków plaży i kąpieli morskich. Na szczególną uwagą zasługuje obecność doskonale przygotowanych ścieżek rowerowych, które umożliwiają lepsze poznanie okolicy czy możliwości wypożyczenia kajaków i pływania nimi u ujścia Świny. Zalew Szczeciński zaś stwarza idealne warunki do żeglowania.

Brama do Skandynawii

Położenie Świnoujścia sprawia, że wybierając je jako bazę noclegową mamy możliwość zwiedzania nie tylko wybrzeża po polskiej strony. Miasto stanowi dobrą bazą wypadową na niemieckie plaże, ale także do południowej Szwecji i na duńską wyspę Bornholm.

Między Świnoujściem a kilkoma skandynawskimi miastami uruchomione zostały połączenia promowe. W ten sposób dostaniemy się między innymi do szwedzkiego Ystad i Trelleborga.

Gdzie spać?

Planując urlop niedaleko Szczecina warto wziąć pod uwagę odległość od plaży. Dobrym pomysłem będzie Świnoujście noclegi blisko morza. W obrębie miasta położonego u ujścia rzeki Świny znajduje się 10 kilometrów rozległych, piaszczystych plaż z licznymi kąpieliskami. Z miasta dostaniemy się na nie poprzez 12 wejść. Wizytówką plaży w Świnoujściu stała się Stawa Młyny. Słynny morski znak nawigacyjny powstał w kształcie wiatraka, co czyni go niezwykle charakterystycznym elementem. Spacer do Stawy Młyny jest więc obowiązkowym punktem pobytu na wyspie Uznam.

Świnoujście nocleg blisko morza, oprócz możliwości korzystania z atrakcji po polskiej stronie są także świetnym wyborem, gdy wybieramy się do Skandynawii. Wypoczęci, wprost z hotelu możemy wczesnym rankiem udać się do portu, by wsiąść na prom i kontynuować podróż na północ.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Świnoujście noclegi.

Author

Comments are closed.