Ciężko wyobrazić sobie życie bez aplikacji. Ich znaczenie jest bardzo duże. Dowodu na to nie trzeba szukać daleko. Znajduje się on w smartfonie każdej osoby, gdzie średnio można znaleźć ok. 20 aplikacji różnego typu. Teraz, dzięki blockchain development mówi się o rosnącym zainteresowaniu zdecentralizowanymi aplikacjami. Wśród nich znajduje się właśnie Dapps.

Zalety Dapps

Blockchain software development sprawiają, że Dapp development wciąż trwa. Nie oznacza to jednak tego, że aplikacja jest nie dopracowana. Oferuje ona wiele możliwości, ale ma ich być jeszcze więcej. Na chwilę obecną, dzięki takim firmom, jak 10Clouds, można mówić o takich zaletach Dapps, jak:

  • stosunkowo prosta w obsłudze – nawet, jeżeli ktoś stawia pierwsze kroki w świecie kryptowalut,
  • zerowy czas przestoju – dostęp do smart contracts dostępny jest na każdym węźle łańcucha bloków,
  • integralność danych – nie ma bowiem szans na to, aby zmienić jakiekolwiek zapisy, jakie już są obecne w łańcuchu blockchain,
  • możliwość zapisania smart kontraktów prywatnie – bez konieczności identyfikacji każdej ze stron.

Technologia blockchain sprawiła, że powstała prawie idealna zdecentralizowana aplikacja. Prawie – ponieważ każdy zawierany smart kontrakt musi zostać przeanalizowany, aby nie popełnić żadnych błędów. W innym bowiem wypadku nie będzie możliwości ich cofnięcia, bowiem zapis zostanie zachowany w łańcuchu.

Smart kontrakty a Dapps

Blockchain development services pozwalają na blockchain application development. Takich właśnie jak Dapps, jakie u swoich podstaw mają właśnie smart kontrakty. Chyba na palcach jednej ręki można by wyliczyć takie sytuacje, kiedy to smart kontrakty nie będą miały nic wspólnego z Dapps. Warto jednak stawiać na ten rodzaj umów, ponieważ wszystkie warunki zostaną zapisane w specjalnym kodzie. Takim – który jak było mówione powyżej – co nie jest do zmiany, jeżeli już zostaje zapisany. 

Co jest ważne to fakt, że smart kontrakty automatycznie zostają rozliczane, jeżeli wszystkie warunki umowy zostaną spełnione. Nie potrzeba do tego żadnych organów nadzorujących, które by sprawiły, czy wszystko jest oki. Chodzi tu właśnie o to, aby rola pośredników została maksymalnie ograniczona. W ten sposób w końcu będzie można myśleć o niższych kosztach dystrybucyjnych. W wielu przypadkach zostaną one zlikwidowane do względnego minimum. Smart contracts trzeba obdarzyć zaufaniem – w przeciwieństwie do stron, jakie biorą udział w takiej transakcji. 

 

Author

Comments are closed.