Kiedy mamy mieszkanie w stanie zaraz po remoncie, to zdajemy sobie sprawę z tego, że dokładnie w takiej idealnej kondycji nie będzie ono długo. Wiadoma sprawa. W mieszkaniu żyjemy i z czasem nasze w nim działanie pozostawi różne ślady. Można jednak stosować różne sposoby na to, aby mieszkanie zabezpieczyć i sprawić, że wolniej się będzie niszczyć.

Podkładki (maty) w dowolnym kształcie

Podłogi to element naszego mieszkania, który zużywa się zdecydowanie najszybciej. Może nie na całej powierzchni równomiernie, ale są takie miejsca, gdzie zużycie jest zdecydowanie duże. Takim miejscem są na pewno części podłogi, w miejscu, gdzie stoi nasze biurko do pracy.

Podkładka (mata) dowolny kształt może przybrać, a najlepiej, aby była dopasowana do przestrzeni, w której pracujemy. Dzięki temu nasze panele (w szczególności one) będą zabezpieczone.

Podkładka (mata) dowolny kształt może przybrać jeszcze u producenta, ale są i takie maty, które pozwalają na własnoręczne ich docięcie w domu, a jednocześnie nie tracą nic z estetyki. Podkładka (mata) dowolny kształt ma wtedy taki, jaki sobie wymyślimy.

Blokery do drzwi

Blokery, hamulce czy inne akcesoria, które uniemożliwiają otwieranym drzwiom kontakt ze ścianą, jest to kolejne rozwiązanie, które najlepiej jest stosować. W przeciwnym wypadku nasze ściany szybko po remoncie będą nosić ślady od klamek, które je obiją.

Tego typu rozwiązania mogą mieć naprawdę przeróżną formę. Najprostsze są różnego rodzaju elementy umieszczane przy ścianie, które fizycznie uniemożliwiają kontakt drzwi i ściany. Są też rozwiązania, które na przykład hamują drzwi, jeśli te przekroczą pewien zakres położenia.

Ścieralne farby

Ostatni pomysł możemy zastosować jeszcze na etapie remontu. Ścieralne farby do ścian, to naprawdę doskonałe rozwiązanie, co sprawia, że nawet jeśli ściana się czymś ubrudzi, to możemy to po prostu zetrzeć.

Z tego to też powodu na farbach nie należy oszczędzać. Farby ścieralne są droższe, ale też trwałe i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o odporność na zabrudzenia. Farby te muszą być wykonane w odpowiedniej technologii.

Technologia ta jest to, najczęściej technologia polimerowa i sama w sobie sprawia, że farby zdecydowanie dłużej utrzymują swój oryginalny kolor.

Podsumowując. Mamy przynajmniej trzy metody na to, aby sprawić, że nasze mieszkanie się zużyje wolniej. Są to podkładki w dowolnym kształcie, dystansery oraz odpowiedniej jakości farby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie podkładka (mata) dowolny kształt.

Author

Comments are closed.