Sport i aktywność fizyczna to najprostszy sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucie – tego zdania są lekarze i psychologowie. Szukając sposobu na wzmocnienie mięśni oraz poprawienie wyglądu sylwetki warto wybrać dyscyplinę sportową, która sprawi nam radość. Jeśli szukamy dodatkowo hobby na całe życie zdecydowanie powinniśmy zainteresować się jazdą konną. Dlaczego?

Daj się ponieść hippice!

Jeszcze do niedawna jazda konna uważana była za sport ekskluzywny, dostępny dla wąskiego grona osób. Dzisiaj stadniny i stajnie otwierają się dla wszystkich – zarówno osób początkujących, jak i zaawansowanych, które chciałyby podszlifować swoje umiejętności. Oferując naukę jazdy konnej stadniny przyciągają osoby w każdym wieku. Sama jazda konna jest sportem ogólnorozwojowym, który wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale i ducha. Regularne treningi wpływają pozytywnie na poprawienie równowagi, wzmocnienie mięśni praktycznie całego ciała.

Jak przygotować się do pierwszych jazd?

Decydując się na lekcje jazdy konnej warto zadbać o odpowiedni, wygodny strój. Szukając odpowiednich elementów ubioru w sklepach zacznijmy od kasku – kask na konia to element niezbędny, wymagany podczas lekcji jazdy konnej. Kaski tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych, a zadaniem kasku jest chronienie naszej głowy w przypadku upadku. Kaski posiadają regulowane paski pozwalające na ich zapięcie pod szyją. 

Dla zapewnienia sobie wygody warto również wybrać odpowiednie spodnie. Dla jeźdźców rekomendowane są spodnie typu bryczesy – są one tworzone z trwałych, elastycznych i oddychających materiałów, które chronią skórę i jednocześnie pozwalają na jej stałą wentylację. Bryczesy zapewniają komfort w czasie jazdy, nie krępują ruchów. Warto również wybrać buty zasłaniające kostki. 

Author

Comments are closed.